آیا استفاده از اسانس های خوراکی کناد در آشپزی پیشنهاد مناسبی است؟
استفاده از اسانس در بهبود عطر و طعم غذا اهمیت زیادی دارد. مخصوصا این که طعم دار کردن غذا در رستوران‌ها فرآیندی پیچیده و زمان بر است. مثلا برای ایجاد عطر و طعم دارچین باید مقدار زیادی پودر یا چوب دارچین اضافه شود که می تواند باعث تغییر رنگ غذا شود. اما راه ساده‌تری هم هست تا به همان نتیجه یا حتی بهتر برسیم. میتوانیم با هزینه و زحمت بسیار کم، از چند قطره اسانس خوراکی کناد استفاده کنیم که عطر، طعم و کیفیتی فوق العاده به غذا می‌دهد.
هم به عنوان یک سرآشپز و هم برای کسی که برای بار اول آشپزی می کند و هیچ شناختی از طعم ادویه ها ندارد، استفاده از اسانس های خوراکی کناد می تواند بهترین راه حل برای رسیدن به نتیجه مطلوب در سریعترین زمان ممکن باشد. مثلا برای پخت کباب برگ یا گوشت در داخل فر یا روی آتش منقل، اگر از چند ساعت قبل گوشت با چند قطره اسانس خوراکی رزماری مزه دار شود، دیگر تردیدی نیست که آن غذا خوش طعم خواهد شد. می توان با استفاده از اسانس ها در غذاها به یک طعم ایده آل رسید که هیچ چاشنی و ادویه ای نمی تواند جایگزین آن شود.
در غذاهای ایرانی چطور؟ مثلا برای طبخ خورش‌های ایرانی هم از اسانس های خوراکی می توان استفاده کرد؟
اتفاقا در مورد غذاهای ایرانی چون عطر و طعم اهمیت زیادی دارد و در عین حال نیاز به زمان و مهارت زیادی هم دارد، استفاده از اسانس ها گزینه مناسبی است. ممکن است ما به اینکه غذای ایرانی در زمان کم و با زحمت کم درست شود عادت نداشته باشیم، اما استفاده از اسانس های خوراکی کناد واقعا می تواند هر کسی را تبدیل به سرآشپز خانه کند. کاهش زمان و هزینه در کنار طعم فوق العاده، نتیجه آشپزی با کناد است.
اسانس به لیموی کناد یک پیشنهاد ویژه برای جوجه کباب لاورز!!!! فرض کنید به سفر می‌روید و می‌خواهید جوجه کباب یا حتی ماهی کبابی درست کنید. برای خوشمزه شدن و ترد شدن جوجه یا از بین بردن بوی مرغ و ماهی، باید آنها را چند ساعت در مواد مختلف (پیاز و لیمو و نمک و ادویه) بخوابانید که هم زحمت زیادی دارد و هم بسیار زمان بر است. به جای این کار، میتوانید با استفاده از اسانس “به لیموی کناد” و آغشته کردن مرغ یا ماهی با چند قطره از این اسانس خوراکی بسیار خوشبو، در عرض چند دقیقه، یک جوجه کباب یا ماهی کبابی بسیار عالی و خوش طعم درست کنید.
قیمه نذری در کنار کناد
خورشت قیمه از معروف‌ترین غذاهای ایرانی است که طرفداران زیادی دارد. این غذای خوشمزه علاوه بر اینکه در وعده‌های غذایی هر خانواده جا دارد، در مناسبت‌های مختلف از جمله ماه محرم به عنوان نذری توزیع می‌شود. اگر به دنبال طعم و بوی مخصوص برای قیمه هستید؛ می‌توانید در کنار مواد لازم برای پخت آن، از اسانس های خوراکی زیر استفاده کنید. دستور پخت خود را بدون هیچ ادویه ای اجرا کنید. برای دم کردن زعفران، مقادری اسانس گل سرخ به آب یا یخ اضافه کنید و در نهایت زعفران را به آن اضافه کنید، منتظر معجزه کناد بمانید. وقتی قیمه کاملا پخت و تنها چند دقیقه قبل از اینکه شعله را خاموش کنید. زعفران به همراه چند قطره اسانس دارچین و یکی دو قطره اسانس هل و دارچین اضافه کنید! توجه داشته باشید که اسانس های خوراکی نیاز به پخت ندارند بنابراین این طعم دهنده ها را در انتهای پخت اضافه کنید. اسانس های کناد طی زمان سرد شدن غذا وظیفه خود را که پخش بو و ایجاد عطر عالیست، بخوبی ایفا خواهند کرد. با گذشت زمان و سردتر شدن غذا، هنگام سرو و چیدن سفره عطر و بوی این اسانس ها بهتر و بیشتر آزاد خواهد شد و حس مطبوعی را بر سر سفره ی شما هدیه می دهند.
شله زرد نذری:
شله زرد دوست دارید اما مواد اولیه مثل گلاب و هل و دارچین در دسترس ندارید یا حوصله خرید رفتن ندارید؟ ولی حتما پک اسانس خوراکی کناد را در یخچال خود دارید، نگران نباشید، برنج را بپزید و بقیه را به کناد بسپارید! معجزه اول کناد، چند قطره اسانس گل سرخ است که در آب و یخ اضافه می شود و خوشبوترین گلاب را برای شما فراهم می کند، زعفران را به این گلاب عالی اضافه کنید و منتظر خوش عطرترین شله زردی باشید که تا بحال پخته اید، اگر طرفدار هل و دارچین در شله زرد هستید، در انتهای پخت چند قطره به شله زرد آماده اضافه کنید. اسانس ها نیازی به پخت ندارند، در طی فرایند سرد شدن، بهترین طعم و عطر را آزاد می کنند.

آش، کشک بادمجون، حلیم بادمجون، طرفدار این غذاها هستید؟  
وقتی این غذای خوشمزه ایرانی رو آماده کردید و می خواهید سرو کنید متوجه میشید نعنای خشک برای درست کردن نعنا داغ ندارید، اینکه مشکلی نیست، از پک اسانس خوراکی کناد که حتما در یخچال دارید استفاده کنید، یکی دو قطره اسانس نعنای کناد به ظرفی که غذا رو سرو کردید اضافه کنید، عطر نعنا داغ همراه غذای شما میشه!

حلوا نذری:
مواد لازم: کافیه آرد، شکر، روغن و پک اسانس خوراکی کناد رو داشته باشید!! حلوا آمادست!! اسانس های مورد استفاده به ترتیب گل سرخ (به عنوان گلاب)، اسانس هل و اسانس دارچین!

با کناد شما یه سرآشپز واقعی هستید!!