بایگانی نوشته‌ها


ایجاد پتانسیل عظیم فرآوری و صنایع تبدیلی فرآورده‌های گیاهان دارویی در کشور با تلاش پژوهشگران دانشگاه صنعتی شریف محقق شد.

ایجاد پتانسیل عظیم فرآوری و صنایع تبدیلی فرآورده‌های گیاهان دارویی در کشور با تلاش پژوهشگران دانشگاه صنعتی شریف محقق شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی شریف؛ تنوع آب و هوایی، جغرافیایی و  وسعت سرزمین ایران باعث شده تا کشور ما به یکی از کشور‌های مورد توجه در  زمینه کشت و پرورش گونه‌­های متعدد گیاهان دارویی- معطر تبدیل شود که البته  تعداد قابل توجهی از گونه‌­ها بومی ایران هستند. با این وجود، به دلیل عدم  توجه به توسعه فناوری و سرمایه ­گذاری مناسب، این محصولات و صنایع تبدیل  آن به فرآورده‌­های ارزشمند مانند مواد موثره گیاهی، اسانس‌­های مختلف و  عصاره­‌ها که از ملزومات صنعت داروسازی، غذایی و آرایشی-بهداشتی هستند،  مغفول­ باقیمانده است. در صورتیکه گیاهان دارویی کشت شده در ایران به راحتی  می‌تواند پاسخگوی صنایع کشور باشد، اما تقریبا همه­ صنایع نامبرده، نیاز  خود را از خارج از کشور تأمین می‌کنند.

همشهری آنلاین

همشهری آنلاین

به گزارش همشهری آنلاین و به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی شریف، تنوع  آب و هوایی، جغرافیایی و وسعت سرزمین ایران باعث شده تا کشور ما به یکی از  کشورهای مورد توجه در زمینه کشت و پرورش گونه‌­های متعدد گیاهان دارویی  معطر تبدیل شود که البته تعداد قابل توجهی از گونه‌ها بومی ایران هستند. با  این وجود، به دلیل عدم توجه به توسعه فناوری و سرمایه‌گذاری مناسب، این  محصولات و صنایع تبدیل آن به فرآورده‌­های ارزشمند مانند مواد موثره گیاهی،  اسانس‌­های مختلف و عصاره‌ها که از ملزومات صنعت داروسازی، غذایی و  آرایشی-بهداشتی هستند، مغفول­ باقیمانده است. در صورتیکه گیاهان دارویی کشت  شده در ایران به راحتی می‌تواند پاسخگوی صنایع کشور باشد اما تقریبا همه  صنایع نامبرده، نیاز خود را از خارج از کشور تأمین می‌کنند.

دستیابی به تکنولوژی پیشرفته فرآوری گیاهان بومی ایران و تولید محصولات مورد نیاز صنایع مختلف داخلی

دستیابی به تکنولوژی پیشرفته فرآوری گیاهان بومی ایران و تولید محصولات مورد نیاز صنایع مختلف داخلی

به گزارش پایگاه خبری تولید و اقتصاد به  نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی شریف؛ تنوع آب و هوایی، جغرافیایی و  وسعت سرزمین ایران باعث شده تا کشور ما به یکی از کشور‌های مورد توجه در  زمینه کشت و پرورش گونه‌­های متعدد گیاهان دارویی- معطر تبدیل شود که البته  تعداد قابل توجهی از گونه‌­ها بومی ایران هستند. با این وجود، به دلیل عدم  توجه به توسعه فناوری و سرمایه ­گذاری مناسب، این محصولات و صنایع تبدیل  آن به فرآورده‌­های ارزشمند مانند مواد موثره گیاهی، اسانس‌­های مختلف و  عصاره­‌ها که از ملزومات صنعت داروسازی، غذایی و آرایشی-بهداشتی هستند،  مغفول­ باقیمانده است. در صورتیکه گیاهان دارویی کشت شده در ایران به راحتی  می‌تواند پاسخگوی صنایع کشور باشد، اما تقریبا همه­ صنایع نامبرده، نیاز  خود را از خارج از کشور تأمین می‌کنند.

دسته‌بندی
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...